Портрет Українського Іт-спеціаліста: Де Працює, Скільки Заробляє

Важливість напевно все-таки визначається реальною практикою. Не тямлю, яким чином це змінює наведену статистику. Спеціалістів з кібербезпеки навчають у Львівській Політехніці, ЛНУ ім.

Це фахівець, який працює над безпекою та на всіх етапах розробки та інфраструктури продукту. Більше про обов’язки, необхідні скіли, інструменти для девопса і методології в цілому можна дізнатися за посиланням. Спочатку DevOps — це не посада, а скорочена назва методології, яка походить від слів development Middle+ DevOps Engineer вакансії та operations. Суть методології – забезпечення ефективної взаємодії розробників та кінцевих користувачів продукту, а також оптимізація процесів життєвого циклу софту. ➕ Жирний плюс — це затребуваність таких фахівців. DevOps-інженери зараз розлітаються, мов гарячі пиріжки.

Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку. І якщо ти вже засумував, то хочемо розрадити тебе статистикою початківців QA, бо їм в ІТ доводиться найскладніше. На одну вакансію джуна тестувальника — понад one hundred кандидатів. При переманюванні фахівця можуть пропонувати й більше, ніж у середньому для DevOps певного рівня. Ці навички можна опанувати на DevOps курсі — такі проводять великі IT-компанії (наприклад, SoftServe) або онлайн-школи.

Що робить і скільки заробляє DevOps Engineer

При цьому співробітники продуктових компаній заробляють більше. Також цікаво, що в Києві в HR заробіток більший, ніж у Recruiter, на 30%. Імовірно, це пов’язано з тим, що 30% заробітку рекрутерів становлять бонуси. Після того як отримаєш сертифікацію чи пройдеш курс, додавай здобутки в резюме та розпочинай розсилати CV у компанії.

Devops Engineer: Хто Він Та Скільки Заробляє Аналітика

Значною виявилася різниця між зарплатною медіаною JavaScript Engineer у столиці ($2500) та Дніпрі ($3200). При цьому медіана таких спеціалістів у Львові становить $3500. Цікаво, що серед таких фахівців більше заробляють ті, для кого основною мовою обслуговування є англійська — $1200. Це вдвічі більше, ніж отримують колеги, що використовують у роботі українську та російську мови. Потім ми проаналізували, як змінюється розмір винагороди залежно від експертизи, знань та історії роботи, а також зробили висновки щодо кожної позиції. Зрештою ми порівняли отримані результати з результатами зарплатних досліджень DOU, Serpstat та Indigo, щоб отримати найбільш об’єктивний та зважений результат.

QA або Quality Assurance specialist – це досвідчений тестер, який відповідає за якість роботи команди, тобто перевіряє результат роботи розробників. QA відповідає за якість продукту на всіх етапах розробки, і https://wizardsdev.com/ від того, наскільки ретельно він виконає своє завдання, залежить результат роботи всієї компанії. Senior QA – це тестер з мінімум 5 роками досвіду, і в Україні він отримує в середньому 2500 доларів на місяць.

Наші Учні Працюють У Міжнародних Іт-компаніях

Так, попит завжди був високий, але через брак кваліфікованих кадрів клієнти йдуть на поступки і готові пропонувати привабливі умови для інженера. ➕ Зазвичай у DevOps-інженери переходять із системних адміністраторів, яким вже не так цікава їхня професія чи які незадоволені заробітною платою. Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише покрити базову частину Dev. Бонуси найчастіше дають продуктові компанії (їх отримують 30% фахівців, які там працюють), а також великі компанії з більш ніж one thousand співробітників (28%). Зарплати DevOps/SRE практично не відрізняються в Києві та Львові. Медіанна зарплата в Києві — $3700, у Львові — $3600.

Що робить і скільки заробляє DevOps Engineer

Також є перспектива залучення нових проєктів чи переходу в CTO. Так, це вже не просто архітектура, це також і  менеджмент, але це не означає, що шляхи можуть зливатися. Тенденція до дроблення програм на менші програми (microservices) призвела до зростання популярності систем контейнеризації, найпопулярніша з яких — Kubernetes. В інтернеті є дуже багато навчального базового контенту на цю тему й поріг входу дуже низький. Як я згадував раніше, DevOps складається з різних аспектів — таких собі точок відповідальності, з якими ви або працювали, або ще будете працювати.

Що Входить В Обов’язки Devops Engineer

Team Lead – це керівник команди розробників, тобто він поєднує в собі функції менеджера та розробника. Тімлідом стає досвідчений програміст, який зазвичай має від трьох років досвіду та прагне спробувати себе на керівній посаді, але середній досвід таких спеціалістів в Україні — 7 років. Середня зарплатня такого фахівця в Україні становить 3200 доларів на місяць. Program Manager — це керівнича посада в ІТ-компанії, яка передбачає розробку стратегічних цілей та координацію команд і проєктів всередині компанії. Вирости в програмного менеджера можна як з розробника чи тімліда, так і з інших посад, проте досвід роботи Project-менеджером — обов’язковий. Team Lead — це керівник команди розробників, тобто він поєднує в собі функції менеджера та розробника.

Всі викладачі — практикуючі фахівці рівня не нижче за Senior, з досвідом роботи від 5 років у провідних компаніях. Думаємо, що так, якщо ви будете приділяти заняттям не менше 10 годин на тиждень, виконувати домашні завдання та спілкуватися з вашим наставником. Тоді за 5 місяців ви зможете освоїти навички DevOps – інженера, зберете портфоліо проєктів та почнете свій шлях у професії. Senior вміє розв’язувати абстрактно сформульовані завдання, ухвалює рішення та бере на себе відповідальність за результат.

Кого Потребуть Та Скільки Платять Іт-фахівцям У Львові Топ-10 Професій

Зменшилися медіанні зарплати Talent Acquisition Manager (-$150) і Talent Researcher/Sourcer (-$100). Кількість фахівців із HR, рекрутингу та навчання, які взяли участь в опитуванні, поменшало на третину. Це дає можливість отримати більш виважені та точні дані, а також детально проаналізувати зарплати українських фахівців у розрізі посад та спеціалізацій. Серед нетехнічних професій найвищі зарплати також у випускників НТУУ «КПІ». Найменша медіанна зарплата у тих, хто навчався у ХНУРЕ.

  • ➕ Також не можу не відзначити тісну кооперацію між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту.
  • Щоб це відбулося швидше — пройди курс ITEDU потрібного тобі рівня, де ти сформуєш практичні навички та навчишся долати реальні виклики.
  • Більшість компаній пропонують своїм працівникам акаунт на цих сервісах безкоштовно.
  • При цьому QA на Python заробляє на 10% менше, ніж на Java та JavaScript.

Ми провели ресерч, на основі якого вивели середній рівень зарплат серед DevOps- та CloudOps-інженерів у Києві та Львові. Також враховували дані з дослідження DOU за грудень 2021-го та аналітики Djinni за лютий цього року. А зараз я працюю в компанії Intellias у ролі Senior Lead DevOps Engineer та приймаю активну участь у Center of Excellence. Найближчим часом буду переходити у внутрішній Technology Office як експерт для налагодження процесів на нових проєктах. Освіта потрібна, оскільки вона формує коло спілкування серед людей, які можуть стати потенційними колегами чи партнерами. Але не обов’язково, щоб це була саме комп’ютерна інженерія або прикладна математика.

У зарплатах Senior-розробників з Pre-Intermediate й Advanced різниця ще більша — $1500. Найвищі зарплати отримують Automation QA — $2675. Медіана в General QA майже вдвічі вища, ніж у Manual QA — $2600 проти $1400 відповідно. Цікаво, що тестувальник, який використовує мови, отримує на 30% більше. При цьому QA на Python заробляє на 10% менше, ніж на Java та JavaScript.

Серед представників FinTech найбільше заробляють Software Engineer – $3000. Найменша зарплатна медіана серед фахівців групи C-level у CMO – $2300. За рівнем оплати праці вони поступаються CPO ($3400) та CIO ($3000). При цьому ці фахівці заробляють більше в продуктових компаніях — $3700. Натомість у деяких аутсорсингових компаніях зарплати таких спеціалістів на 20% нижчі.

Що робить і скільки заробляє DevOps Engineer

На третину зменшилась кількість опитаних фахівців з аналізу даних в аутсорсингових та аутстафінгових компаніях. Через зростання зарплат Product Analyst (+$300 за пів року) вони практично зрівнялися з Business Analyst. 94% цих фахівців працюють у продуктових компаніях. Зарплати фахівців з DevOps і SRE суттєво відрізняються. За ними — фахівці з DevOps/SRE та РМ високого рівня. Найвищі зарплати серед РМ у Program Manager ($4300) і Delivery Manager ($4200), хоча вони й дещо знизилися у другій половині 2023 року.

Як не потрапити в пастку відмов та отримати бажаний офер — розібралися в матеріалі. Ми вирішили кардинально змінити політику навчання наших курсів та зробити навчання максимально ефективним. Звісно, як і в будь-якій професії, у роботи DevOps Engineer є свої мінуси. 25% обирають Groovy, а для 5% вона є основною робочою мовою. Більше про особливості проведення співбесід читайте в нашій статті «Чек-лист кандидата в IT».

Share this post